Dřevostavbám přichází na chuť stále více Čechů

Montovaný dřevěný dům z řady ELK HausEkologická výstavba rodinných domů je nyní populární v celé Evropě. Tzv. udržitelné stavění je přívětivé jak k uživateli, tak k přírodě. Jedná se o dodržování osvědčených postupů a použití tradičních materiálů ve stavebnictví. Rodinný dům je maximálně ekonomický, a to v každé fázi svého životního cyklu.

Oproti ostatním zemím vyspělé Evropy se ale Česká republika ve stavbě montovaných dřevěných domů stále drží trochu v pozadí. Je to pochopitelné, desetiletí se tu stavěly monstrózní betonové stavby. I přes svůj velký potenciál bylo dřevo ve stavebnictví odsunuto na druhou kolej. V současnosti si ale lidé začínají uvědomovat, že výstavba z obnovitelných zdrojů je méně náročná, rychlejší a ekonomičtější.

Poznejte všechny výhody dřevostaveb

Je nutné lidem stále připomínat výhody dřeva. Už samotný fakt, že se jedná o obnovitelný zdroj, je velmi důležitý. Zároveň je ekologické, nabízí širokou variabilitu zpracování, užitné a izolační vlastnosti. Do karet dřevostavbám nahrávají státní dotační programy, díky kterým může investor ušetřit stotisícové částky. Dřevostavby prozatím zaujímají pouhý 10% podíl staveb na trhu. Pro srovnání, v Rakousku je podíl dřevostaveb na trhu třikrát vyšší.

„Zatímco v roce 1998 bylo v Čechách postaveno pouze 123 dřevostaveb, jejich aktuální roční podíl na soukromé výstavbě činí 10 %, což představuje zhruba 1 700 rodinných domů. Za posledních pět let vzrostl počet dokončených dřevostaveb o 70 %. I přesto máme ve výstavbě montovaných domů stále rezervy.“

Marcel Kaštovský,
jednatel společnosti ELK s.r.o.

Montovaný dům - bungalov z nabídky ELK s.r.o.

Proč stavět montované domy?

  • Díky jedinečným vlastnostem dřeva disponují vynikajícími izolačními vlastnostmi. Náklady na provoz domu jsou tak výrazně nižší než u zděných domů.
  • Bydlíte ve zdravém prostředí bez vlhkosti a rizika vzniku plísní. Takový komfort uvítají nejen alergici a astmatici.
  • Montované domy se realizují tzv. suchou výstavbou, stavíme tedy i v zimě. Výstavba je velmi rychlá, během 1 měsíce je dům dokončen a vy můžete bydlet.
  • U ELK vybíráte z několika typových řad montovaných a pasivních domů. Realizujeme také individuální projekty.

Montované dřevostavby ELK dokážou při dodávce na klíč splnit ty nejpřísnější evropské normy v oblasti kvality a energetické náročnosti. Samozřejmostí je rozsáhlý servis, od pomoci při financování přes individuální řešení až po kompletní dodávku interiérového vybavení za využití nejmodernějších technologií a ověřených dodavatelů.


Rychlý kontakt

ELK s.r.o.
Strkovská 297
391 11 Planá nad Lužnicí

Tel.: +420 381 604 101

KIS

© 2018, ELK s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑